Yandex’in sürücüsüz arabulucu ortaya çıktı!

56

Şu sıralar pek çok teknoloji devi, sürücüsüz otomobiller üstünde çalışıyor. Bir Takım şirketler bunu fazla göz önünde yaparken, kimileri ise kapalı kapılar ardında yol alıyor. Bunlardan biri geçtiğimiz günlerde Almanya’daki tesisini gezdiğimiz Bosch olurken, bir diğeri de Rus internet devi Yandex.

Sürücüsüz otomobili üzerinde gerçekleştirdiği bir demoyu paylaşan Yandex, testinde Toyota Prius V kullanmış. Sürücüsüz otomobil sisteminin gerek kapalı, gerek spontane engellerle karşılaşabilecek seviyede işlediğini belirten Yandex, bunun için suni zekayı ve tescilli data işlem algoritmalarını kullanıyor.

Hemen yukarıdaki videoda da görebileceğiniz gibi Yandex’in arabulucu, gayet stabil şekilde yol alabiliyor. Kesinlikle otomobilin deneme sürüşleri devam edecek. Oysa 2018 yılında halka açık testlerin yapılması planlanıyor.

Önceki HaberMicrosoft, Google’ın Bulduğu Yeni Bir Açığı Kapadı  


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri