Zeki şehir halkı vizyonunda dünyaya örneğiz

81

İstanbul’da düzenlenen World Cities Expo İstanbul 2017 fuarının yanı sıra, Türkiye’nin akıllı şehirler hayata devretmek konusundaki vizyonuna ve ihtiyaçlarına yönelik bir dizi üst seviye toplantıya yeralma üzere Türkiye’ye gelen Hitachi Data Systems (HDS) Global CTO’su Hubert Yoshida, konut sahipliğini HDS Türkiye Genel Müdürü Cem Fındıkoğlu‘nun yaptığı toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yoshida, dijital dönüşüm, veri kullanımı alanındaki evrim, toplum güvenliği ve şirketin sosyal inovasyon konusundaki vizyonu üzerine bilgiler paylaşırken, Cem Fındıkoğlu ise HDS’nin Türkiye’deki yol haritasından ve ülkenin yöresel açıdan öneminden bahsetti.

Konuşmasına, katıldığı World Cities Expo fuarından bahsederek başlayan Hubert Yoshida, “Hükümetin toplum yararını gözeterek Türkiye’nin şehirlerini daha zeki bir ülkü getirmek konusuna olan ilgisi, yaklaşımı ve vizyonu dünyaya örnek olacak nitelikte. Türkiye tekrar tekrar gelişmeye devam ediyor ve biz de bu sürece katkıda bulunmayı diliyoruz” dedi ve şöyle devam etti: “Hitachi’nin Sosyal İnovasyon odağında daha zeki, güvenli ve dinç bir toplumu hedefleyen başlıca stratejisinin bir parçası olan zeki şehirler, Nesnelerin İnterneti olarak da tanımladığımız operasyonel teknolojiler ile bilgi teknolojilerinin entegrasyonunu gerektirir.”

Dijital dönüşümün iş dünyasını ve toplumu küresel çapta etkilediğini belirten Hubert Yoshida, teknolojik gelişmeler alanında son 10 sene içerisinde bir patlama yaşanmasına karşın, bir önceki 10 yıla kıyasla üretkenliğin düştüğünü, bunun ise iş süreçlerinin yeni teknolojilere üçgenin taban olmayan kenarı uyduramamış olmasından kaynaklandığını söyledi ve şöyle devam etti: “Mesela bir banka mobil cihazlar üzerinden çok çabuk bir şekilde kredi başvuruları alabiliyor, ama başvurunun sonuçlandırılması hala 3 hafta sürüyorsa reel bir üstünlük sağlandığı söylenemez. Gerçek dijital mutasyon teknolojik altyapıdan fazlasına gereksinim duyar. Şirketlerin sonuç odaklı bir şekilde bütün süreçlerini dönüştürmesi gerekir.”

Hubert Yoshida, ürünlerden ziyade sonuçlara; sahiplenmeye yok, paylaşmaya; kapalı yerine açık sistemlere ve tekil alanları değil, geneli hedefleyen optimizasyona odaklanmanın, verimliliği şimdiye dek olmadığı dek artırarak iş modellerini de dönüştürmeye devam ettiğinin altını çizdi. Yoshida, konuşmasında ayrıca daha akıllı, daha güvenli ve daha bereketli toplumlar için çalıştıklarını belirtti ve “Nesnelerin İnterneti, yapay akıl gibi teknolojik gelişmeler kuşkusuz çok kayda değer ama Hitachi Veri Systems olarak başlıca hedeflediğimiz şey, sosyal inovasyona ivme kazandırarak toplumun gelişimine, güvenliğine ve dünyanın daha iyi bir yer olmasına katkıda bulunmak. Tüm teknolojik gelişmeler bize bu yolculukta muavin olan birer araçtan ibaret” dedi.

Hitachi’nin operasyonel teknolojiler alanında 107 yıllık ve bilişim teknolojileri alanında ise 58 yıllık bir geçmişe sahip olması dolayısıyla, bu iki alanın kesişmesinden meydana gelen IoT’nin (nesnelerin interneti) şirketin DNA’sında olduğunu andıran HDS Türkiye Genel Müdürü Cem Fındıkoğlu ise, “Türkiye’de sosyal inovasyonla ve pazarın kendisinden daha çabuk büyümeye devam etmek konusunda kararlıyız. Dijital mutasyon yolculuklarında tüm kilit sektörlerde faaliyet bildiren müşterilerimizin yanındayız. HDS’nin Çözümsel, Data Yönetişimi, Toplum Güvenliği, Bulut ve Emniyet alanları özelindeki odağı doğrultusunda, Türkiye genelinde hizmet veren bir şirket olarak müşterilerimizle ve meslek ortaklarımızla olan bağlarımızı güçlendirip kayda değer miktarda ilerleme kaydettik. Müşterilerimize, büyük bir tez büyüyen Nesnelerin İnterneti gibi teknolojilere hazırlanmış olmalarını sağlayacak çözümler sunuyoruz. HDS, Hitachi’nin merkezinde ve inovasyona öncülük ediyor” dedi.

Şirketin Türkiye’ye verdiği önemin yanı sıra, ülkenin Avrupa, Orta Doğu ve Orta Asya için stratejik ve coğrafi bir ağırlık arz ettiğini vurgulayan Fındıkoğlu, Nisan 2017’de duyurulan yatırımla Hitachi’nin Türkiye’yi sağlık durumu alanında bölgesel üs ve inovasyon ortağı olarak konumladığını hatırlattı.

Önceki HaberToyota ile deneme sürüşüne hazırlanmış mısınız? Sonraki HaberAndroid’de “Find My Device” Dönemi Başladı!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri