Geniş alanda kesintisiz kablosuz ağ sunan Tenda Nova MW6 Türkiye’ye geliyor

Geniş alanda kesintisiz kablosuz ağ sunan Tenda Nova MW6 Türkiye’ye geliyor

158
Ağ ürünleriyle öne çıkan Tenda’nın Wi-Fi Mesh cihazı Tenda Nova MW6, resmi olarak Türkiye’ye geliyor. Tenda tarafından edindiğimiz bilgiye göre Tenda Nova MW6, Ağustos ayının başında resmi olarak satışa sunulacak.
 

Tenda Nova MW6 özellikleri

Tenda Nova MW6, Mesh teknolojisi ile ev içerisinde kablosuz bağlantı problemlerini ortadan kaldırmayı vadediyor. Tekli, ikili ve üçlü üniteler halinde satılan Nova MW6, 500 m2’ye kadar kablosuz kapsama alanı sunuyor. True Mesh teknolojisi ile desteklenen 10 cm3 büyüklüğündeki her bir nova ünitesi, router veya menzil genişletici olarak çalışarak diğer üniteler ile iletişim kuruyor. Mesh teknolojisi sayesinde kullanıcılar hareket halindeyken bile, görüntülü mobil görüşme, online oyun ve diğer internet tabanlı uygulamaları kesintisiz bir şekilde kullanabilirler.

 

Tenda WiFi uygulaması ile ağınızı her yerden kolayca yönetebilir, kullanıcı ve misafir erişim seçeneklerini belirleyebilir, ebeveyn kontrolü ile internet erişimini takvimlendirebilir veya arzu ettiğiniz anda erişime son verebilirsiniz.

 

Hangi ünitenin ne kadar bant genişliği kullanacağını otomatik olarak ayarlıyor

MW6’nın otomatik keşif özelliği ve Tenda kablosuz uygulaması sayesinde kablosuz aygıtlar nova ağına kolayca dâhil edilebilir, otomatik ağ organizasyonu ile kablosuz aygıtlar kendi aralarında haberleşerek mesh ağını oluştururlar. Otomatik yapılandırma özelliği ile birincil ünite olarak tanımlanan nova ünitesi, üzerindeki yapılandırma ve yazılımı diğer nova üniteleri ile paylaşarak tüm ünitelerin konfigüre edilmesini ve güncellenmesini sağlar. Otomatik optimizasyon ile mesh ağının üzerindeki trafiğin yönetilmesi, hangi nova ünitesinin üzerinden ne kadar bant genişliği kullanılacağı en optimum performans için otomatik olarak belirlenir. Otomatik problem çözme özelliği ile ağ üzerinde arızalanan, devre dışı kalan kablosuz aygıtların ağ performansını düşürmemesi adına, mevcut ürünler üzerinden ağ trafiği yeniden düzenlenerek en yüksek kablosuz ağ performansı muhafaza edilir.

 

Oyunlarda ve canlı videolarda yüksek performans

MW6, “Akıllı Otomatik Yol Seçimi” ve “MU-MIMO” teknolojilerini kullanarak geleneksel router cihazlarından daha yüksek bir performans ve iletişim verimliliği sunar. Aynı anda birden fazla kablosuz cihaz ile kesintisiz iletişim sağlayabilen MW6, tüm kullanıcılara aynı anda yayın akışı, online oyun ve diğer internet tabanlı servisleri yüksek kalitede sunar.

 

Sıklıkla karşılaşılan yetersiz kapsama alanı sorunu ve bunun getirdiği bağlantı problemlerine karşı MW6 güzel bir çözüm olabilir. 2.4Ghz ve 5 Ghz bağlantı seçenekleri sunan MW6, bu frekans bantlarında ağ köprüleri kurarak karışıklıkları ortadan kaldırarak, stabil ve verimli bir kablosuz ağ hizmeti sağlıyor. Tenda Nova MW6, Ağustos ayının başında Türkiye’de satışa sunulacak.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.