Gigabyte SSD pazarına girdi: İlk modeller F/P oranıyla dikkat çekiyor

Gigabyte SSD pazarına girdi: İlk modeller F/P oranıyla dikkat çekiyor

251

 

Donanım severlerin temel olarak anakartlarıyla tanıdığı, son yıllarda ise ekran kartlarıyla da adından söz ettirmeyi başaran Tayvanlı üretici Gigabyte SSD pazarına da giriş yaptı. Firmanın ilk modelleri fiyatının yanında sunduğu performansıyla kullanıcıların tercihi olmaya aday.
UD Pro adlandırmasına sahip modellerde DDR3L tip bellekleri tampon bellek olarak kullanan Gigabyte bu sayede ağır yük altında bile çözümlerinin kullanıcılarını üzmemesini hedeflemiş ki firmanın yaptığı testlerde aldığı sonuçlar da bunu gösteriyor.
 
 

Fiyat/Performans oranı ile öne çıkıyor

 
Firmanın ilk modellerinde zirveye oynamak yerine bütçe odaklı bir strateji izlediğini görüyoruz. Zira donanım tarafında SATA arayüzü kullanılması bunu gösteren başlıca bir unsur. Okuma yazma değeri sırasıyla 530/500 MB/s şeklinde olan 512 GB kapasiteli modelde rastgele okuma 4K IOPS değeri 80K iken yazma tarafında ise 75K elde edilmiş.
 
Ayrıca Bkz.Nvidia GTX 1170’in özellikleri sızdı: GTX 1080 Ti’ı yakalayabilir
 
 
Öte yandan boştayken 170mW tüketen modellerden 512 GB kapasiteli çözüm aktifken 2610mW’a kadar ulaşabilirken 256 GB kapasiteli çözüm ise 2430mW’ı görebiliyor. Garanti tarafında ise 3 yıl veya 200TB’lık yazma ömrü sunulmakta. Toshiba imzası taşıyan 3D TLC tip Nand Flash yongaları barındıran modellerden 256 GB kapasiteli olan 68.99 dolardan, 512 kapasite sunan ise 119.99 dolardan önümüzdeki haftadan itibaren alıcılarıyla buluşacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.