iPhone ve iPad’deki Metin Hatası Nasıl Düzeltilir?

1481

iPhone ve iPad ’lerde yer alan metin ayar hatasının, üçüncü taraf bir klavye veya metin değiştirme özelliğiyle nasıl düzeltileceğini adım adım anlatıyoruz.

Apple, bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta başında 3D Touch ile ilgili bir takım özelliklerin değiştiği, yeni emojilerin de olduğu iOS 11.1’i yayınladı.

bununla beraber her yeni sürümde olduğu gibi hatalar da ortaya çıkıyor.  Bazı kullanıcılar, “i” harfini yazarken, “A” harfinin yanında soru işareti çıkan ayarlama hatası ile karşılaştı. iOS klavyesinin otomatik ayarlama aracını kullananlar için, bu terslik çok sıkıcı bir ışık halkası geldi.

 

 

Apple, sorunun bir sonraki güncellemede düzeltileceğini doğruladı, lakin şirket şimdilik geçici bir geçici çözüm öneriyor. Bizde bu hatayı nasıl düzelteceğinizi sizinle paylaşıyoruz.

1- iPhone / iPad Başlıca ekrandan Ayarlar ’a gidin.

2- Genel ’den Klavye ’yi seçin.

3- Metin değişimi ’ne daha sonra mavi “+” simgesine dokunun.

4- ‘Açıklama ’ kısmına ‘I ’, idrak etme kısmına ise ‘i ’ yazıp ‘kaydet ’ e basıyoruz ve işlemimiz tamamlanıyor.

 

 

Hatayı Düzeltmek İçin Üçüncü Taraf Bir Klavye Nasıl Kullanılır?

Metin Değişiklik düzeltmesi sizin için uygun değilse, Apple Store’dan bir 3. taraf klavyesi yükleyebilirsiniz. Bu klavyeler, iOS otomatik ayarlama sistemine erişemediğinden bu hatayı göremezler ve bundan dolayı sorunsuz bir tecrübe yaşamanızı sağlarlar. Bizce Apple’ın, bu soruna ilişkin güncellemeyi yayınlamadan denemeye layık bir çözüm. Tabiki siz bu iki seçenek dışarıda öbür bir çözüm keşfetmiş olabilirsiniz. Böyle bir şey bulduysanız lütfen aşağıda yorumlarda bizimle de paylaşın.

Kaynak : https://www.imore.com/how-fix-annoying-i-text-bug-iphone-and-ipad
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.