Radeon RX Vega Nano nihayet geliyor

Radeon RX Vega Nano nihayet geliyor

236

İlk kez geçen yıl RX Vega etkinliğinde şimdilerde Intel çatısı altında çalışan Chris Hook’un elinde gördüğümüz Radeon RX Vega Nano ekran kartı oldukça merak uyandırmıştı. O günden bu yana pek yaprak kımıldamazken Computex 2018 fuarında perdeler açılıyor.

 

Geçtiğimiz haftalarda da gündeme gelen PowerColor Radeon RX Vega 56 Nano Edition modeli Computex 2018 fuarında tanıtılacak. 17 cm boyundaki ekran kartı 8 ve 6-pinli olmak üzere iki güç konnektörü barındırıyor.

 

En küçük en güçlü

 

Henüz resmi bilgiler mevcut değil ancak 3584 işlemcili Vega grafik birimini temel alıyor. Kompakt yapıda bir oyuncu bilgisayarı kurmak isteyenler için pek çok ekran kartı seçeneği var ancak üst seviyeye çıkıldığında seçenekler oldukça azalıyor.

 

Ayrıca Bkz.GeForce GTX 1060 görünümlü GTX 1070 mi geliyor?

AMD önceki yıllarda Fiji tabanlı Radeon R9 Nano ekran kartını piyasaya sürerek güzel bir hamle yapmıştı. Yakın zamanda da AIB ortaklarının GTX 1080 ve GTX 1080 Ti mini hamlelerini görmüştük.

 

Radeon RX Vega Nano yine oldukça beğenilecek. Üstelik bu boyutlarda 10.5 TFLOPS seviyesine kadar çıkabilmek elbette çıtayı da yukarı çekmek anlamına geliyor. Computex 2018 fuarında diğer üreticilerden de Nano ekran kartları görmek sürpriz olmayacaktır.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.