Şampiyonlar Ligi’nin eSpor turnuvası geliyor

6742

Hali hazırda 2018 PES Ligi Dünya Turu’na aralıksız Konami, düzenlenen lig sırasında UEFA Şampiyonlar Ligi‘nin eSpor turnuvasının olacağını doğruladı. Verilen bilgilere tarafından başarılı oyun geliştiricisi, Avrupa futbolunun parçası olan en iyi kulüpler ile ortak çalışıyor. PES 2018 için UEFA Şampiyonlar Ligi lisansını yeni bir şekilde yenileyen Konami, bununla beraber Avrupa Birliği Futbol Federasyonu’nun desteğini de arkasına almayı başardı. UEFA etkinliklerinin pazarlama müdürü olan Guy – Laurent Epstein, PES’in e – spor etkinlikleri bir uçtan bir uca oyuncular UEFA Şampiyonlar Ligi markası ile daha pozitif yakınlık kuracağına inanıyor.

Konami’den yeni bir turnuva daha

Ayrıca Konami’nin başkanlık koltuğunda oturan isim Hideki Hayakawa, futbol sever oyuncular için bu turnuvanın oldukça güzel ve heyecanlı bir tecrübe olacağını söyledi. Futbol fanlarına özel somut faaliyetler ve dünya genelinde canlı yayınlar yapılacağını söyleyen Hayakawa, bu projede UEFA ile birlikte çalışmaktan kendilerinin mutluluk duyduğunu belirtti.

Uzun bir süredir UEFA Şampiyonlar Ligi lisansını FIFA’ya kaptırmayan PES, sahip olduğu lisansı epeyce iyi bir şekilde kullanıyor. PES 2018 ile birlikte eleştirmenlerden iyi anekdot almayı başaran Konami, bakalım bu yıl içerisinde daha nasıl sürprizler ile karşımıza çıkacak?
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.