Wolfteam Türkiye Şampiyonu HWA Gaming oldu

6073

Netmarble, Türkiye ’nin 8 bambaşka ilinde düzenlediği Wolfcity turnuvalarının gerisinde, Wolfteam Türkiye Kupası 2017 Büyük Finali 30 Eylül 2017 Cumartesi günü İstanbul ’da Uniq İstanbul ’da gerçekleşti. Türkiye ’nin en iyi 2 takımının yarıştığı Büyük Final ’in şampiyonu finalde 3-2 ’lik skorla geride bırakan HWA Gaming oldu. Şampiyon takıma kupasını Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı verdi.

Zirvedeki takımlar 60 bin TL için kapıştı

Wolfteam Türkiye Kupası 2017 Büyük Finali, nefeslerin tutulduğu, heyecanın tavan yaptığı, eşsiz bir mücadeleye sahne oldu. Wolfteam Türkiye Kupası ’nın finalinde, e-sporun en başarılı takımlarından HWA Gaming ve Galakticos ’un birincilik için yarıştı. Final maçında Galakticos ’u 3-2 ile yenmeyi başaran Wolfteam ’in en köklü ve başarılı klanlarından HWA Gaming bir kez daha yenilmez olduğunu kanıtladı.

Usta sunucu Bilgehan Demir ’in sunduğu, çözümleme masasında ise Furkan ”BLoodRappeR” Çinici, Bahadır Sirkecioğlu ve geçen yılın kazanan takımının oyuncusu Mehmet “thezemzem” Aslankara yorumladığı, Salih Onaran ve Emre Yakarışık ’ın spikerliğini yaptığı Wolfteam Türkiye Kupası Büyük Finali ’ne, meşhur YouTuber ’lar Furkan Yaman, Cantuğ Özsoy, Hz, Yasuou, Nüktedanlar, Thetetabeta, Yorekok, Oyunkonsolu katılarak turnuva hakkında düşüncelerini paylaştı. Büyük Finali Wolfteam ’in devlete ait YouTube kanalı üzerinden izleyen binlerce birey turnuvanın heyecanına iki taraflı oldu. Wolfteam Türkiye Kupası Medya Sponsoru netd kadar canlı olarak yayınlandı.

Wolfteam Türkiye Şampiyonu HWA Gaming oldu

Wolfteam takımları aylar süren mücadelenin heyecanını ve yorgunluğunu, turnuvanın gerisinde düzenlenen after party ile üzerlerinden attılar.

En iyi olan kazandı

Heyecan fırtınasının yaşandığı turnuvanın peşinde finale yükselen tüm takımları ve oyuncuları tebrik eden Netmarble EMEA Pazarlama ve Mobil Direktörü Aras Şenyüz, Netmarble olarak Türkiye ’de gençlere e-spor aracılığıyla istihdam sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Şenyüz: “Şampiyon olan HWA Gaming Takımı, Türkiye ’nin en iyisi olduğunu gösterdi. Büyük Final ’de tutkuyla ve centilmence çaba edip heyecanlarını seyircilere aktaran bütün takımlara teşekkür ediyorum. Ama uğraş bitmedi. PC tarafında Wolfteam, mobil tarafında Paramanya ile e-spor turnuvaları düzenlemeye devam ediyoruz. Bu sene turnuvamızın toplam ödül havuzu 200 bin TL gibi çok yüksek bir rakama ulaştı. Gelecek yıllardaki turnuvalarda ödül havuzunun daha da büyümesini ve artmasını hedefliyoruz” dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.