iPhone X’un Çentiği, Bazı Kullanıcıların Cihazı İade Etmesine Niçin Oldu!

1255

Amerika’da bir takım iPhone X sahipleri, cihazda bulunan çentik ve kaydırma hareketlerinin kötü bir başvuru formu sunduğunu iddia ederek cihazı iade etti.

Güney Florida ’da S.P. isimli bir Apple hayranı, 27 Ekim ’de yeni iPhone X ’a seri bir şekilde kavuşabilmek için diğer birçok birey gibi ön sipariş verdi. 3 Kasım ’da nihayet uzun zamandır beklediği iPhone X ’a kavuşan S.P. cihazı kullanmaya başladıktan sonradan büyük bir düş kırıklığına uğradı. Kullanıcının söylediğine göre iPhone X, Samsung ’un son amiral gemisi olan Galaxy Note 8 değin işlevsel değildi. iPhone X ’u 2 gün kadar deneyen S.P. cihazı aldığı yere iade etti.

S.P. iPhone X ’dan memnun kalmayarak iade eden tek kişi değil. Bir PhoneArena takipçisi, siteye yazdığı gönderide ön sipariş ile bir iPhone X aldığını, ama cihazın büyük bir hüsran olduğunu yazdı. Gönderide yazana tarafından iPhone X ’da yer alan çentik kullanıcıyı fazlası ile rahatsız ediyor, üstelik ekranın üstünden bölge çaldığı için batarya yüzdesini dahi göremiyorsunuz. Ayrıca Apple ’ın kaldırılan ana ekran tuşunun görevlerini atadığı kaydırma hareketleri de basit bir uygulama sunmuyor.

Takipçinin bir başka şikayeti ise ekran oldu. Kullanıcının söylediğine kadar iPhone X ’nun OLED ekranı, iPhone 6S ’in LCD ekranından daha fena bir başvuru sunuyor. Ayrıca cihazın kutusundan herhangi bir hızlı veya kablosuz şarj cihazının çıkmaması da kullanıcıyı fazlası ile sinirlendirmiş. PhoneArena takipçisinin cihazdaki tek beğendiği ve eğlenceli bulduğu özellik ise animoji olmuş.

Olaya geniş bir pencereden bakacak olursak milyonlarca sipariş almış bir cihazın birkaç tane geri iadesinin olması adi olarak karşılanabilir. Fakat iPhone X ’un sadık Apple kullanıcıları kadar büyük eleştiriler alması Apple ’ın bu kere hayranlarını hoşnut etmekten biraz uzaktan kaldığını gösteriyor. Zira birçok kullanıcı iPhone X ’u özellikleri yüzünden değil, yenilenen tasarımı nedeni ile alıyor.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Some-cant-handle-change-and-are-returning-their-Apple-iPhone-X_id99543
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.