Samsung Galaxy S7 İşlemcisinden Yeni Sinyaller

296

Güney Koreli firma Samsung, Exynos 7420 işlemcisi ile rakiplerinin Snapdragon 810 işlemcisinden yediği tokattan sıyrıldı ve GeekBench puanı ile zirveye oturarak, dönemin en akıllı adımlarından bir tanesini atmıştı. Stabilite ve hız bakımından her hali ile zirveyi hak eden Exynos 7420 saltanatının yerini Apple A serisinin hegemonyası sayılan A9 aldı. Hali ile Samsung rekabette geri kalmamak adına Galaxy S7 akıllı cihazında Apple’ı tahtından indirecek bir işlemci arayışına girdi.

Her sene Mart ayında yeni üretim ”S” cihazını sunmayı alışkanlık haline getiren Samsung, bir aksilik olmadığı sürece 2016’nın bahar ayında bizleri Galaxy S7 ile karşılayacak, cihazın kalbinde ise yoğun iddialar üzerine Snapdragon 820 yer alacak. Firmanın Snapdragon’a geçmesinde ki en büyük neden ise Qualcomm’un yüksek performans sunumuna olan yüksek ısınma (810 modelindeki sorun) sorununu çözmesi oluyor.

Diğer taraftan bu iddia üzerine yine çok farklı bir kaynaktan duyurulan söylenti niteliği taşıyan haber de ise; Samsung’un Snapdragon 820 işlemcili cihazını sadece Amerika ve Çin adına sunacağı, diğer ülkelere ise yine kendi işlemcisini tercih edeceği yer aldı. Bu konu üzerinde konuşmak için her ne kadar erken olsa da Apple ve Samsung rekabeti gittikçe kızışan; teknolojinin bu iki isim için tıpkı bir ”arena” ortamına dönüşen döneme doğru girmekteyiz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.