Adblock Satıldı

196

Merhaba Bizimtek Okurları;

Reklam izlenimlerinden sıkıntılı olan kullanıcılar , her girdikleri sitelerde zart zurt reklam gören kullanıcıların “bir zamanlar” kurtarıcısı olan Adblock projesi başarısından büyük söz ettirmiş olacak ki bir anda satışı sağlandı. 40 milyon kadar aktif kullanıcısının olduğu varsayılan proje kim tarafından satın alındığı açıklanmıyor.Ancak satıştan elde edilen ücretin çok fazla olduğu tahmin edilmekte. Bizimtek olarak tahminimiz reklam veren firmaların en büyük düşmanı olan projeyi gene düşmanının satın alması olacaktır. Tahminimiz Google..

Adblock yazılımının kurucusu olan Michael Gundlach “bir miktar” diye tabir edilen ücret karşılığında yöneticilik vasfından ayrılarak şirketin yeni patronluğunu  Gabriel Cubbage’a devretti. Açıkcası bu satılma işlemlerinden kısa bir süre önce kullanıcılar için yararlı gözüken uygulamanın bir ticaret işleyişine dönüşmesi canımızı sıkar türdendi.

Satış haberinden çok kısa bir süre önce “paralı abonelik” özelliğini aktif eden Adblock paralı üye olan site sahiplerinin sitelerini bu uygulamadan kaldırarak beyaz ve ayırt edilmiş siteler kategorisine ekleyebiliyor, ancak firmanın çıkış tarihinden itibaren bağış toplayarak çalışmalarını yürüttükleri günden paralı üyeliklere geçmesinden sonra hatrı sayılacak şekilde kullanıcı kaybettiklerini söyleyebiliriz.Ancak bugünde şirketin satılma haberinden sonra aslında yöneticilerin temiz ve yalın bir internet değil ceplerini fazlasıyla doldurmak istediklerini rahatlıkla anlayabiliyoruz.Yönetici


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.