Ofis Dekorasyonu ve Verimli Çalışma Ortamı

7623

Doğru çalışma ortamını oluşturmak günümüzde en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında geliyor. Malum, iş hayatında daha çok verim elde etmek planlanırken, ofis dekorasyonunun önemi bazen atlanabiliyor. Bu durum da çeşitli sağlık problemlerine neden olurken, verimin de düşmesine yol açıyor.

Peki, hem daha sağlıklı hem de verimli çalışma ortamı elde etmek için neler yapılması gerek?

Elbette bu sorunun birden fazla yanıtı var ama ağırlıklı olarak sorunlara çözüm bulma konusunda maddi sıkıntılar hemen baş gösteriyor. Bu nedenle de şirketler alım yaparken uygun fiyatlı ürünler seçerken, ergonomik açıdan da doğru modellere de yönlenmelerinde fayda var.

Bu süre zarfında bel ve boyun destekli sandalyeler çalışanların kurtarıcısı olma yolunda hızla ilerliyorlar. Doğru sandalye seçimi ile tüm gün ekran karşısında çalışıp fiziksel açıdan sorun yaşanması da engellenebiliyor. Bununla beraber doğru masa seçimi de sandalye seçimini tamamlayıcı faktör olarak karşımıza çıkıyor. Masanın sandalye ile uyumlu olması, ofis hastalıkları arasında dikkat çeken karpal tünel sendromunu da engelliyor. Ayrıca masada otururken, dizleri kırmadan oturmak da ileride oluşabilecek diz hastalıklarının önüne geçiyor. Kısacası ofiste çalışırken sağlıklı olmak için ya da başka bir deyişle, ileride bileklik ve dizlik kullanmamak için doğru masa ve sandalye şart!

Bir diğer önemli konu ise elbette ki ışık! Işığın arkadan gelmesi ve özellikle sarı ışık olması, hem insanları rahatlatan hem de verimlerini ve enerjilerini yükselten bir durum, bu nedenle de oturma düzenlemesinde ışığın doğru şekilde gelmesine yönelik düzenlemeler yapılmasını uzmanlar öneriyor.

Eğer siz de ofisiniz için arayıştaysanız, http://www.avansas.com/ofis-sandalyesi.htm buradan mobilyalara bakmadan kararınızı vermemenizi rica ediyoruz. Belki aradığınız kaliteli, rahat ve uygun fiyatlı mobilyalar sadece bir tık uzağınızdadır. Hem de 1 iş gününde teslimat avantajıyla!

 Yönetici


4 thoughts on “Ofis Dekorasyonu ve Verimli Çalışma Ortamı

 1. Yasin

  Ofis düzeni açısından çok yararlı ve yerinde bir konu olmuş. Her işletme ofisinde ihtiyacı kadar ofis eşyası bulundurmalı ve dekorasyonda sadeliği ön plana çıkarmalıdır. Bu çalışma düzeni ve iç mekan genişliği için bize avantaj sağlayacaktır. Ofis koltuğu ve çalışma masası gibi temel eşyaların iç düzen ve yerleşimi yine önem arz ediyor.

  Reply
 2. Hakan

  Çalışma ortamında personele ne kadar iyi ortam sağlarsanız, şartları ne kadar iyileştirirseniz o kadar verim alma şansınız artar. Personelin temel gereksinimleri olan sadece çalışma masası , ofis sandalyesi bile konforu sağlayabilir ve verimli çalışmayı mümkün kılar.

  Reply
 3. hizip

  Bel ve boyun destekli sandalyeler gün boyu masa başında çalışmak zorunda kalan kişiler için gerçekten çok önemli. Hem kişinin sağlığını hem de iş verimini etkiliyor. Bel ve sırt ağrısı olan birinden her zaman en iyi iş verimini almak mümkün değil. Ekonomi kadar personeli de dikkate almak gerekiyor.

  Reply
 4. Doğuş

  Görseldeki ofisin tasarımını çok beğendim. Gerek ofis sandalyesi gerekse genel düzen yeteri kadar sade olmuş. Çalışma masası ve ofis koltuğu iş yerinde çalışma konforunu arttırdığı gibi sağlık açısından da önem taşıyor.

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.