Watch Dogs 2 Duyuruldu + Tüm detaylar ve Videolar!! – İlk Bakış

10545

 

Birkaç gündür sızıntılar ile karşımıza çıkan Watch Dogs 2 nihayet resmi olarak yüzünü gösterdi. Oyunun duyurusu ile birlikte Watch Dogs 2’ye ait birçok bilgi de açığa çıktı. Elimize gelen ve oyunun yapımcılarından biri olan Dominic Guay’ın hikaye ve oynanış anlamında açıklamış olduğu bilgiler ise şu şekilde;

Ilk Olarak “Her şey gerçeklikle başladı” cümlesi ile açılışını yapan Watch Dogs 2’nin birincil oyunun hatalarından ders alan bir üretim olduğu vurgulanıyor. Bu bağlamda üretim ekibi birincil oyuna gelen eleştirileri ince eleyip sık dokuyarak değerlendirmiş ve bu eksikleri yeni oyunda gidermeye çalışmış. Oyunun belli başlı temeli olan hackleme unsuru daha net bir şekilde karşımıza çıkacağı ve bu konuda oyuncuların hacker olma keyfini yaşayabilmeleri için yapım ekibi elinden gelen gayreti gösterdiği belirtilmiş.


Oyunda Marcus Halloway isimli karakteri yöneteceğiz. İşlemediği bir suçun ve ctOS 2.0 sisteminin bir kurbanı olan Marcus olarak olayın perde arkasını araştırmakta yan oysa bize düşecek. Şehrin elektronik altyapısı olarak adlandırabileceğimiz, ilk oyundaki sistemin 2.0 versiyonu olan ve hatalı eller tarafından kullanılan ctOS sistemini düşürmek öncelikli görevimiz olacak.

Oyunun geçtiği mekan daha önce sızıntılarda ortaya çıktığı gibi San Francisco olacak. Yaşayan bir dünyaya daha fazla önem veren Ubisoft, şehrin çoğu manâlı noktasını oyuna aktarmış. Yaşamış bir şehir halkı olgusuna vurgu yapılması açısından şehirde karşılaşabileceğiniz birçok öğeye oyunda da rastlayacaksınız. Etkileşimin de üst düzey olacağı oyunda sizin haricinizde etrafınızdaki halk da bu yaşayan dünyanın bir parçası olacaklar. Kimi köpeğini gezintiye çıkarmış, kimi polis çağırmış veya yoldaki kavgayı ayırmaya çalışan millet bile görebileceksiniz. Sahil taraflarına doğru gittiğinizde ise burada sizi foklar karşılayacak. Alt hakiki mekanlar haricen ilk oyunda da karşımıza meydana çıkan bir takım şirketler ikinci oyunda yine aktif rol oynayacak. Mesela Tidis Corparations’ın oyunda yer alacağını göreceğiz.


Konu hack olunca ilk oyunda olduğu gibi çoğu olaya telefonumuz ile engelleme şansımız bulunuyor. Bu sistem Watch Dogs 2’de biraz daha geliştirilmiş. Her aracı veya şehirde bulunan elektronik aletleri kırabiliyor, gördüğünüz bütün kişilik bilgilerine hemen ulaşabiliyorsunuz. Hatta kendi makine ya da robotlarınızı yapma imkanı da sunulmuş. O Kadar ki son dönemin popüler teknolojilerinden biri olan droneları bile oyun içerisinde hackleyerek dilediğimiz şekilde kullanabileceğiz.

Hack olayı öncelikle da dediğim gibi bu sefer oyunun başlıca odağı konumunda. yine de oyuncuya özgürlük bırakılmış. Yani oyunun tek silah takılıp aksiyona girerek bitirebilir veya adamakıllı hackerlık deneyimlerinizden faydalanarak gölgeler içerisinde kalabilirsiniz.

Reviews

  • 10
  • 9
  • 8
  • 10
  • 10
  • 9.4

    Score

User Rating: 0 ( 0 Votes )Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.